Фермерам у зоні бойових дій компенсуватимуть до 40% вартості техніки
Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.
Відтепер фермери та агропереробники, у яких 80% і більше земель розташовані в зоні бойових дій, зможуть отримати компенсацію 40% вартості техніки та обладнання (без ПДВ). Для інших сільгоспвиробників зберігається чинна норма – 25% компенсації.
Міністр економіки Віталій Кіндратів зазначив, що розширення програми має подвійний ефект: підтримку аграріїв у складних умовах та стимулювання попиту на продукцію українських машинобудівників, що сприятиме завантаженню виробництва і створенню робочих місць.
Ключові зміни програми:
- 40% компенсації – для аграріїв із прифронтових територій;
- 25% компенсації – для інших виробників;
- обов’язкова умова – реєстрація в Державному аграрному реєстрі та діяльність у визначених громадах;
- оновлені правила локалізації – до української складової можна зараховувати власні комплектуючі навіть з імпортної сировини за умови достатньої переробки.
Програма передбачає, що компенсація 25% надається за техніку з рівнем локалізації не менше 60%. Для окремих категорій – зокрема комбайнів, тракторів і самохідних обприскувачів – діють спеціальні умови.
Щоб отримати компенсацію, аграрії мають обрати техніку з офіційного переліку на сайті Міністерства економіки, придбати її та подати заявку через уповноважений банк. Наразі перелік охоплює понад 14,4 тис. позицій від 166 українських виробників.
У 2026 році на реалізацію програми передбачено 1,8 млрд грн. Уже затверджено перші виплати: 126,1 млн грн отримають 382 агровиробники за заявками, поданими наприкінці 2025 – на початку 2026 року.