У Запоріжжі викрили схему незаконного ввезення та продажу незареєстрованих ліків для онкопацієнтів
У Запоріжжі правоохоронці викрили схему незаконного ввезення та реалізації незареєстрованих лікарських засобів, зокрема для лікування онкохворих. До неї причетні медичні працівники та представники фармацевтичного бізнесу.
Оперативники управління стратегічних розслідувань у Запорізькій області спільно зі слідчими встановили, що канал постачання препаратів з-за кордону в обхід встановлених процедур організували підприємці разом із посадовцями медичного закладу.
Ліки ввозили нелегально та продавали пацієнтам через аптеки.
За даними слідства, завідувачка відділення одного з медичних закладів систематично отримувала неправомірну вигоду за призначення пацієнтам конкретних препаратів і скеровувала їх до визначених аптек. Менеджер аптеки, своєю чергою, реалізовував пацієнтам незареєстровані в Україні лікарські засоби.
Також встановлено, що до схеми були залучені водії міжнародних рейсів, які перевозили препарати з-за кордону, та підприємці з Чернівецької області, які надсилали ці ліки поштою до Запоріжжя.
Правоохоронці провели обшуки за місцями проживання фігурантів, у медичному закладі, аптеці та в інших осіб, пов’язаних зі схемою, у Запоріжжі, Чернівцях і Чернівецькій області. Під час слідчих дій вилучили документацію, записи, мобільні телефони та інші носії інформації.
Наразі повідомлено про підозру завідувачці відділення лікарні та менеджеру аптеки. Їхні дії кваліфіковані за частиною 1 та частиною 3 статті 354 Кримінального кодексу України залежно від ролі у схемі.
Досудове розслідування триває під процесуальним керівництвом Запорізької обласної прокуратури. Правоохоронці проводять заходи для встановлення інших учасників.
До викриття та документування залучалися фахівці Держлікслужби.
Відповідно до статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою, доки її вину не доведено в законному порядку та не встановлено обвинувальним вироком суду.