Іран може вичерпати запаси для зберігання нафти за три тижні
За оцінкою аналітиків компанії Kpler, Іран має запас вільних потужностей для зберігання нафти лише на 12–22 дні. У зв’язку з цим країна може бути змушена додатково скоротити видобуток приблизно на 1,5 мільйона барелів на добу до середини травня, повідомляє Bloomberg.
Раніше, за даними Goldman Sachs Group Inc., Іран уже скоротив видобуток приблизно на 2,5 мільйона барелів на добу. Зниження виробництва також відбулося в інших країнах регіону, зокрема в Саудівській Аравії, Іраку, Кувейті та Об’єднаних Арабських Еміратах, після початку конфлікту 28 лютого.
Водночас аналітики зазначають, що фінансові наслідки для Ірану можуть проявитися не одразу. За оцінками Kpler, вплив на доходи стане відчутним лише через три-чотири місяці.
Експорт іранської нафти різко скоротився з початку квітня після запровадження морської блокади іранських портів з боку США. На тлі зменшення трафіку через Ормузьку протоку обсяги поставок знизилися до приблизно 567 тисяч барелів на добу. У березні цей показник становив близько 1,85 мільйона барелів на добу.
Аналітики також зазначають, що доставка іранської нафти до основних покупців, зокрема до Китаю, займає близько двох місяців. Після цього ще приблизно два місяці потрібно для розрахунків за поставки.
У Kpler повідомили, що не зафіксували випадків, коли танкери змогли обійти морську блокаду США в районі Ормузької протоки. Обсяги завантаження іранської нафти на танкери знизилися приблизно на 70 відсотків після її запровадження.