Пакистан анонсував новий раунд технічних переговорів між США та Іраном
Переговори на технічному рівні між Сполученими Штатами та Іраном мають поновитися наступного тижня.
Про це під час брифінгу в Ісламабаді заявив речник Міністерства закордонних справ Пакистану Тахір Андрабі, повідомляє Anadolu Agency.
Він не уточнив дату та місце проведення нового раунду, однак наголосив, що переговорний процес не припинений, попри напруженість між Вашингтоном і Тегераном щодо остаточної мирної угоди.
«Переговори тривають. Це лише тимчасова перерва, а не припинення процесу», — сказав Андрабі.
Підписаний минулого тижня меморандум про взаєморозуміння між США та Іраном передбачає припинення бойових дій, відкриття Ормузької протоки та надання Ірану економічної допомоги в обмін на зобов’язання не розробляти ядерну зброю.
Водночас документ залишає відкритими низку ключових питань, зокрема майбутнє ядерної програми Ірану та долю запасів збагаченого урану. Ці питання сторони мають врегулювати протягом 60 днів переговорів.
«Це початок процесу. Позитивні результати та наслідки стануть зрозумілішими в міру досягнення прогресу», — зазначив Андрабі.
Президент США Дональд Трамп підписав меморандум із Іраном, який запускає 60-денний термін для досягнення всеосяжної угоди між сторонами.
Минулими вихідними група американських переговірників на чолі з віцепрезидентом Джей Ді Венсом взяла участь у перемовинах у Швейцарії. Посередниками виступили представники Катару та Пакистану.
Перший раунд завершився у понеділок. Очікується, що технічні консультації триватимуть упродовж наступного тижня.
Державний секретар США Марко Рубіо із вівторка до четверга відвідає Обєднані Арабські Емірати, Кувейт та Бахрейн. Це стане його першим візитом до регіону від початку американо-ізраїльської війни проти Ірану.