Петер Мадяр анонсував референдум щодо змін до Конституції та ініціює усунення президента Угорщини
Уряд Угорщини ініціює усунення Тамаша Шуйока з посади президента та підготовку масштабної конституційної реформи з подальшим винесенням змін на загальнонаціональний референдум.
Про це прем’єр-міністр Угорщини Петер Мадяр заявив під час виступу в парламенті, повідомляє BBJ.
За словами Мадяра, уряд розпочинає процедуру припинення повноважень президента в межах «операції з очищення».
«Ми ініціюємо припинення повноважень президента в рамках “операції з очищення”. Наступного дня після набрання чинності конституційних поправок мандат Тамаша Шуйока закінчиться, крапка», — заявив Мадяр.
Він також повідомив, що парламент обере нового президента на заміну Шуйоку. Новий глава держави перебуватиме на посаді до завершення конституційного процесу або максимум п’ять років залежно від того, що настане раніше. Основним завданням нового президента, за словами прем’єра, стане відновлення престижу президентської посади.
«До кінця свого терміну президент Тамаш Шуйок домігся національної єдності в тому сенсі, що всі хочуть, щоб він пішов», — сказав прем’єр.
Окремо Мадяр повідомив, що уряд пропонує обмежити максимальний термін перебування членів парламенту на посаді до 12 років.
«Наше завдання полягає не лише в тому, щоб розвалити нинішню політичну та економічну мафіозну систему, а й у тому, щоб унеможливити відновлення такої системи в майбутньому», — заявив він.
Прем’єр наголосив, що дванадцять років є достатнім терміном для реалізації політичної програми, підтвердження компетентності та формування довготривалого спадку.
Також Мадяр оголосив, що у вересні розпочнеться процес всеосяжної конституційної реформи. До нього планують залучити все угорське суспільство для обговорення та дебатів щодо ключових державних питань.
Після завершення підготовки нову Конституцію винесуть на загальнонаціональний референдум.
Під час виступу Мадяр також згадав свого попередника Віктора Орбана, заявивши, що не бачить жодної сфери, яка залишилася б поза впливом корупції за час його правління.
«Немає жодної державної інституції, економічного сектору, рухомого чи нерухомого майна, вуличного кута чи даху, до яких би не хотів дотягнутися повалений режим Орбана, угорська “Коза Ностра”, мафія», — сказав Мадяр.