Посадовця «Укрзалізниці» підозрюють у завданні державі збитків на 48 млн грн
Про це повідомив Офіс Генерального прокурора.
У чому полягають підозри
За даними слідства, упродовж травня–серпня 2025 року посадовець організував проведення 184 аукціонів через систему «Прозорро.Продажі» для передачі в користування вантажних напіввагонів.
Правоохоронці зазначають, що відповідно до внутрішніх правил товариства такі аукціони мали проводитися за англійською моделлю, коли учасники підвищують свої цінові пропозиції, а переможцем стає той, хто запропонував найбільшу суму.
Водночас, за версією слідства, торги проводилися за голландською моделлю, під час якої стартова ціна поступово знижується до моменту придбання лота.
У прокуратурі стверджують, що на той момент попит на користування напіввагонами залишався високим, тому економічних підстав для застосування такої моделі аукціонів не було. У результаті, за даними слідства, окремі компанії отримали можливість користуватися вагонами за нижчою вартістю.
Яке покарання загрожує
За результатами розслідування правоохоронці оцінили збитки, завдані «Укрзалізниці», у понад 48 мільйонів гривень. Посадовцю повідомили про підозру за 184 епізодами.
Його дії кваліфікували за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України — заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем, вчинене в умовах воєнного стану.
Прокуратура також звернулася до суду з клопотанням про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та відсторонення підозрюваного від займаної посади.
Водночас відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою, доки її вину не буде доведено в суді.
Читайте нас у Telegram-каналі