Україна завдає ударів по нафтовій інфраструктурі Росії, але вплив на її економіку обмежений
Україна вночі завдала удару по великому нафтопереробному заводу в російському місті Туапсе на узбережжі Чорного моря. Після атаки в повітря піднялися густі хмари диму, через що місцева влада закликала мешканців залишатися вдома і зачиняти вікна через потрапляння продуктів горіння в атмосферу. Про це повідомляє The Public з посиланням на The Wall Street Journal.
Нафтопереробний завод у Туапсе не працював із 16 квітня після попереднього удару. Протягом останніх двох місяців Україна також атакувала інші ключові об’єкти нафтової інфраструктури Росії, зокрема порти Усть-Луга та Приморськ на Балтійському морі, через які проходить близько 40 відсотків морського експорту сирої нафти країни.
Генеральний штаб Збройних сил України заявив, що удари спрямовані на інфраструктуру, яка забезпечує постачання російської армії, що воює в Україні.
Атаки демонструють можливості України завдавати ударів по об’єктах на значній відстані від лінії фронту. Туапсе розташоване більш ніж за 300 миль від найближчої підконтрольної Україні території.
У місті фіксували дощ із нафтою, а також витік нафти у Чорне море, що спричинило утворення плям на поверхні води. Мешканців прилеглих районів евакуювали, до ліквідації пожежі залучили понад 100 рятувальників.
Водночас, за оцінками експертів, удари не призвели до вирішального впливу на економіку Росії. Видобуток нафти знизився наприкінці березня та на початку квітня, але згодом відновився.
Крім того, зростання цін на нафту через ситуацію на Близькому Сході сприяло збереженню високих доходів Росії від її продажу.
За оцінками, для суттєвого впливу Україні необхідно підтримувати високу інтенсивність атак дронами по кількох ключових об’єктах одночасно.