До 2035 року Україна планує відновити 54 ГВт генеруючих потужностей – Шмигаль
Про це повідомив перший віцепрем'єр – міністр енергетики Денис Шмигаль на URC 2026 у Гданську.
"Нашим головним пріоритетом і фокусом є розвиток генеруючих потужностей. Без достатньої генерації не може бути економічного відновлення. Жодного промислового зростання, ні масштабної реконструкції, ні довгострокової енергобезпеки. Тож наша стратегічна амбіція – повернутися до 54 ГВт встановленої потужності", – сказав Шмигаль.
Це рівень, який Україна мала до початку російської агресії у 2014 році. Після цього обсяги генерації стрімко знизилися через втрату територій та російські удари по енергосистемі.
За словами міністра, 50% цієї потужності має складати атомна генерація, 30% – відновлювана енергетика, 20% – газова генерація.
Водночас очільник Міненерго повідомив, що одним із ключових напрямів оновленої стратегії стане розподілена стійкість.
“Ми формуємо архітектуру «енергетичних сот» – кластерів, здатних підтримувати базові функції навіть у разі пошкодження центральної мережі”, – наголосив міністр енергетики України.
За його словами, оновлена стратегія також передбачає – безпеку. Захист буде вмонтований у каркас енергетичної системи та стане її невід’ємною властивістю. Він складатиметься з трьох основних шарів: архітектурного захисту, військового захисту та стійкості на рівні системи.
Ще один акцент, який назвав Денис Шмигаль, єдиний енергетичний простір з Європою.
"Пріоритетами є розширення потужності транскордонної інтеграції з ENTSO-E до 4,5 ГВт, розвиток пропускних потужностей у газовій сфері, використання українських газосховищ, розвиток власного газовидобутку, посилення енергетичних маршрутів до Центральної Європи та експорт чистої енергії", – підкреслив Денис Шмигаль.
Читайте нас в Telegram