Ядро Землі почало виносити золото на поверхню через вулкани
Про це пише Earth.com із посиланням на висновки дослідників.
Глибоко під поверхнею Землі, у самому серці планети, відбуваються процеси, які раніше вважали неможливими. За даними дослідників, ядро Землі почало віддавати свої запаси золота та інших цінних металів.
Під товстою корою і гарячими шарами мантії прихований великий запас золота та рутенію. Раніше вважалося, що ці елементи назавжди заблоковані на глибині близько 3 000 кілометрів. Однак нові знахідки свідчать, що частина цих речовин уже піднімається вгору.
“Коли надійшли перші результати, ми зрозуміли, що буквально знайшли золото! Наші дані підтвердили, що матеріал із ядра, включно з золотом та іншими дорогоцінними металами, просочується у мантію Землі зверху”, – розповів доктор Нільс Месслінг з Університету Геттінгена.
Сліди такого “золотого витоку” вчені виявили у лаві на Гаваях. За наявними даними, саме через вулканічні виверження метали, які мільярди років перебували в ізоляції, потрапляють у верхні шари планети.
Професор Матіас Вілльболд пояснив, що розплавлена порода переносить цінні елементи на поверхню і бере участь у формуванні цілих океанічних островів.
“Наші результати не лише показують, що ядро Землі не таке ізольоване, як раніше вважалося. Тепер ми також можемо довести, що величезні об’єми перегрітого матеріалу мантії, кілька сотень квадрильйонів метричних тонн породи, походять на межі ядра і мантії і піднімаються до поверхні Землі”, – додав він.
На думку експертів, рух металів відбувається дуже повільно за людськими мірками. Водночас протягом мільйонів років такий процес може перенести величезну кількість золота.
У матеріалі також зазначається, що деякі метали, які нині використовують у смартфонах та медичних приладах, могли колись бути частиною розпеченого центру Землі.
Попри гучність відкриття, науковці застерігають, що йдеться не про початок нової “золотої лихоманки”. Поточний потік металів занадто малий, щоб мати практичне значення для видобутку.
Дослідники розглядають це явище передусім як унікальний геологічний процес, який допомагає краще зрозуміти, як формувалася Земля понад 4,5 мільярда років тому.
Як повідомляв ThePublic, квітневу повню, відому як “Рожевий Місяць”, українці найкраще зможуть побачити ввечері 1 квітня, коли Місяць зійде над східним горизонтом. Астрономічний пік повні настане 2 квітня о 05:11 за київським часом.
Читайте нас в Telegram