Німеччина побоюється скорочення військової присутності США
Про це повідомляє Bloomberg.
Невизначеність уже впливає на місцевих жителів
Одним із прикладів видання називає місто Вісбаден. Власниця квартири Біргіт Буг розповіла, що протягом багатьох років її житло орендували американські військовослужбовці, які проходили службу на розташованій неподалік базі США.
Після того як останні орендарі восени 2025 року повернулися до Сполучених Штатів, квартира кілька місяців залишалася порожньою.
За словами жінки, потенційні орендарі зі США відкладають переїзд через невизначеність щодо майбутнього американського військового контингенту в Німеччині.
Чому це важливо
Станом на березень 2026 року в Німеччині дислоковано близько 37 тисяч американських військових — це найбільший контингент США в Європі та другий за чисельністю у світі після Японії.
У країні розташовані ключові американські військові об'єкти, зокрема авіабаза Рамштайн, військовий госпіталь, гарнізон у Баварії та штаб-квартира Армії США в Європі й Африці у Вісбадені.
Побоювання через політику Трампа
The Guardian зазначає, що заяви президента США Дональда Трампа про можливе скорочення військової присутності в Німеччині посилили занепокоєння як серед місцевих громад, так і серед експертів.
Колишній командувач Армії США в Європі Бен Годжес заявив, що не бачить чіткої стратегічної логіки в можливому виведенні військ і припустив, що такі заяви можуть бути політичним сигналом у відносинах із Берліном.
Водночас у самій Німеччині триває переосмислення оборонної політики. Країна збільшує витрати на оборону, працює над посиленням власної армії та обговорює можливість відновлення окремих елементів військового обов'язку.
Читайте нас у Telegram-каналі