На Кіровоградщині викрили схему незаконного видобутку граніту на понад 1,2 млрд грн
У Кіровоградській області працівники ДСР НПУ викрили схему незаконного видобутку граніту на Сугокліївському родовищі. Одному з учасників повідомили про підозру.
За даними слідства, посадовці кар’єру спільно з представниками пов’язаних підприємств організували незаконний видобуток корисних копалин, не маючи спеціального дозволу на користування надрами.
Правоохоронці встановили, що для видобутку учасники схеми провели десять вибухових робіт. У результаті було незаконно видобуто понад 375 тисяч кубометрів граніту.
За попередніми підрахунками, завдані державі збитки становлять понад 1,2 млрд гривень.
Крім того, слідство встановило факти легалізації майна, одержаного злочинним шляхом, на суму понад 315 млн гривень.
Одному з учасників схеми слідчі повідомили про підозру за частиною 4 статті 240 Кримінального кодексу України, що стосується порушення правил охорони або використання надр та незаконного видобування корисних копалин.
Досудове розслідування триває під процесуальним керівництвом Кіровоградської обласної прокуратури. Правоохоронці встановлюють інших осіб, які можуть бути причетні до незаконного видобутку.
Згідно зі статтею 62 Конституції України, особа вважається невинуватою, доки її вину не буде доведено в законному порядку та встановлено обвинувальним вироком суду.