Обмін полоненими «160 на 160»: Україна повернула військових, які були в неволі з 2022 року
Про обмін повідомили президент України Володимир Зеленський та Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими. Також про це пише DW.
За даними Координаційного штабу, серед звільнених — військові Збройних сил України, Державної спеціальної служби транспорту, Національної гвардії, Медичних сил, територіальної оборони та Державної прикордонної служби.
Кого повернули під час обміну «160 на 160»
Додому повернулися бійці Сухопутних військ, Сил підтримки, ДШВ, ТрО, Повітряних сил, Медичних сил, ВМС, а також бійці Національної гвардії, Державної спецслужби транспорту та Державної прикордонної служби.
Вони боронили державу на Донецькому, Луганському, Харківському, Чернігівському, Запорізькому, Сумському та Київському напрямках.
Серед звільнених — 115 оборонців Маріуполя. Окрім солдатів і сержантів, додому вдалося повернути 58 офіцерів. Наймолодшому звільненому виповнилося 26 років, найстаршому — 66.
Хто допомагав організувати обмін
Обмін відбувся за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів. Координаційний штаб також подякував США та ОАЕ за сприяння в організації обміну.
Російська сторона заявила, що їй також передали 160 військовополонених.
Скільки українців уже повернули з полону
За останніми даними Координаційного штабу, за час повномасштабної війни додому вдалося повернути 9606 українських громадян — військових і цивільних.
Кожен такий обмін означає не лише повернення людей додому, а й продовження роботи над звільненням тих, хто досі залишається в російській неволі.
Читайте нас в Telegram