Офіцер ЗСУ провів 343 дні на передовій Запорізького напрямку
Офіцер 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади на ім’я Олексій, позивний «Ботанік», провів 343 дні на передовій на Запорізькому напрямку. Про це повідомляє CNN. Його перебування на лінії фронту тривало з 1 квітня 2025 року по 8 березня 2026 року. Попри можливість залишити позиції, він вирішив залишитися через нестачу особового складу.
За словами військового, його рота, як і інші підрозділи, недоукомплектована. Близько половини бійців становлять люди віком понад 50 років. У батальйоні зазначають, що типовий термін перебування на передовій зазвичай становить три або чотири місяці, тому служба Олексія вважається однією з найдовших серед офіцерів.
Позивний «Ботанік» він отримав через зовнішність та окуляри, а також через освіту. Олексій є біологом і має науковий ступінь Харківського національного університету імені Каразіна. Своєю основною задачею він називає мінімізацію втрат, а мотивацією – прагнення, щоб його родина і донька не бачили наслідків війни.
Після 343 днів на передовій офіцер отримав місячну відпустку. За цей час він відсвяткував 10-й день народження доньки та навчив її їздити на велосипеді, після чого повернувся до підрозділу.