Принц Гаррі відвідав Бучу та вшанував пам’ять загиблих
Британський принц Гаррі під час поїздки в Україну відвідав місто Буча. Про це 24 квітня повідомив міський голова Анатолій Федорук.
«Ймовірність зустріти принца Гаррі в Бучі мала, але ніколи не дорівнює нулю! Вдячний герцогу Сассекському за візит, за увагу до Бучі та нашої трагедії, за людяність і підтримку України. Світло завжди на боці правди, і сьогодні воно разом з нами», — написав Федорук.
З оприлюднених світлин видно, що принц перебував у храмі святого апостола Андрія Первозванного. Там він вшанував пам’ять загиблих під час російської окупації Київської області у лютому та березні 2022 року.
Принц Гаррі прибув до Києва 23 квітня. Це його третій візит в Україну від початку повномасштабної війни.
Під час перебування в столиці він виступив на Київському безпековому форумі, де закликав президента Росії Володимира Путіна зупинити війну проти України. Також він засудив систематичні воєнні злочини, які РФ скоює під час цієї війни.
Крім того, принц звернув увагу на роль Сполучених Штатів у контексті відмови України від ядерної зброї.
«Америка була частиною гарантій того, що суверенітет і кордони України поважатимуться. Це момент для американського керівництва, момент для Америки, щоб продемонструвати, що вона може дотримуватися своїх міжнародних договірних зобов'язань — не з милосердя, а виходячи зі своєї незмінної ролі в глобальній безпеці та стратегічній стабільності», — наголосив він.