Росіяни створюють ризик спалаху сибірської язви на Херсонщині — ГУР
Про це повідомило Головне управління розвідки Міністерства оборони України.
У Головному управлінні розвідки заявили, що росіяни навмисно створюють умови для спалаху та поширення сибірської виразки, яку також називають сибірською язвою, на окупованій частині Херсонської області.
За даними розвідки, окупанти ввозять туші худоби, інфіковані сибірською виразкою, до скотомогильників в окупованому регіоні.
У ГУР повідомили, що на окупованій території Херсонщини налічується до пів сотні скотомогильників.
Найбільшу загрозу, за даними розвідки, становлять близько десяти таких об’єктів. Серед них — скотомогильники в районі Асканії-Нової, Скадовська та Залізного Порту.
У розвідці заявили, що окупанти не дотримуються санітарних норм під час захоронення інфікованих туш.
Замість того, щоб спалювати заражені туші, їх просто закопують. Частина скотомогильників перебуває у занедбаному стані, не має глухих огорож та інших захисних споруд.
Деякі об’єкти розташовані біля доріг або населених пунктів. Відстань між окремими скотомогильниками та житловими будинками становить менше одного кілометра.
Які ризики для людей і довкілля
У ГУР наголошують, що ґрунт на місцях захоронень з часом осідає, але окупаційна адміністрація не проводить необхідного обслуговування для забезпечення біологічної безпеки.
Додаткову небезпеку створюють скотомогильники на територіях із високим рівнем ґрунтових вод. Це може збільшити ризик поширення збудника сибірської виразки.
За даними розвідки, збудник може зберігати життєздатність у ґрунті від кількох десятків років до сотні років.
У ГУР припускають, що росіяни можуть підірвати скотомогильники, де зараз закопують заражені туші.
За версією української розвідки, після цього окупанти можуть спробувати звинуватити Україну у виготовленні та застосуванні «біологічної» зброї.
У розвідці заявляють, що захоронення інфікованої худоби та нехтування заходами безпеки створює пряму загрозу для цивільного населення та аграрного сектору Херсонської області.
ГУР називає навмисне або халатне створення умов для спалаху сибірської виразки ще одним злочином держави-агресора, який може трактуватися як акт біологічного тероризму проти цивільного населення на тимчасово окупованих територіях України.
Читайте нас в Telegram