На Житомирщині ексдиректора держпідприємства підозрюють у схемі з габро на 71 млн грн
На Житомирщині колишньому директору державного підприємства повідомили про підозру у незаконному видобутку корисних копалин та розтраті майна. За даними правоохоронців, унаслідок протиправної діяльності державі завдано збитків на 71 млн грн.
Слідство встановило, що державне підприємство, яке мало спеціальний дозвіл на користування надрами для видобутку кам’яних порід, проводило роботи за межами ліцензійного контуру Бистріївського родовища на території Житомирської області.
Йдеться про незаконний видобуток габро, корисної копалини загальнодержавного значення, яку використовують у будівництві та виробництві облицювальних матеріалів.
Правоохоронці також встановили ще одну схему завдання збитків державному підприємству. За версією слідства, посадовці продавали блоки габро за значно заниженою вартістю, оформлюючи якісну продукцію як некондиційну.
У результаті покупці отримували камінь за цінами, нижчими за ринкові, а державне підприємство недоотримувало десятки мільйонів гривень прибутку.
Згідно з висновками аудиту Державної служби геології та надр України, на території поза межами спеціального дозволу незаконно видобули понад 6 200 кубометрів гірської породи.
Проведені експертизи підтвердили збитки на загальну суму 71 млн грн. Із цієї суми 47,3 млн грн становлять збитки від незаконного користування надрами, ще майже 23,8 млн грн — від реалізації продукції за штучно заниженими цінами.
Під час досудового розслідування правоохоронці провели обшуки та вилучили документацію й інші докази.
На підставі зібраних матеріалів колишньому директору державного підприємства повідомили про підозру за ч. 5 ст. 191 та ч. 4 ст. 240 Кримінального кодексу України.
Наразі правоохоронці встановлюють повне коло осіб, причетних до цієї схеми.
Санкції інкримінованих статей передбачають до 12 років позбавлення волі, позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років, а також конфіскацію майна.