США запровадили нові санкції проти ключових державних компаній Куби
США запровадили нові санкції проти п’яти державних компаній Куби, які відіграють ключову роль в економіці країни. Про нові обмеження стало відомо 23 червня, повідомляє DW.
Державний секретар США Марко Рубіо заявив, що санкції спрямовані проти п’яти кубинських компаній, три з яких пов’язані з бізнес-конгломератом Grupo de Administración Empresarial S.A.. Ця структура перебуває під управлінням Революційних збройних сил Куби.
За різними оцінками, Grupo de Administración Empresarial S.A. контролює близько 40% валового внутрішнього продукту Куби. Станом на 2024 рік ліквідні резерви конгломерату оцінювалися у 14,5 мільярда доларів.
Під нові санкції потрапили компанії, пов’язані з експортом та імпортом товарів, іноземними інвестиціями, фінансовими операціями, а також виробництвом необробленої сталі. Обмеження також запровадили проти дружини Алехандро Кастро, який очолює Раду національної безпеки Куби та є сином Рауля Кастро.
Марко Рубіо окремо заявив, що кубинська влада використовує Grupo de Administración Empresarial S.A. для власного збагачення, а також для фінансування репресій, шпигунства та антиамериканської діяльності.
Міністр закордонних справ Куби Бруно Родрігес Паррілла назвав нові санкції продовженням «безжальної агресії» та «колективним покаранням». Він також розкритикував Марко Рубіо.
На тлі загострення відносин між Вашингтоном і Гаваною Верховний суд США підтвердив право американських компаній подавати позови про компенсацію за націоналізацію їхнього майна урядом Фіделя Кастро.
Зокрема, Exxon отримала право подати позов проти кубинських компаній, які користуються нафтопереробним заводом, нафтовими терміналами та понад 100 автозаправними станціями. У 1960 році уряд Куби вилучив ці активи та оголосив їх державною власністю.
За даними The Wall Street Journal, сума можливої компенсації може сягнути одного мільярда доларів. Це рішення може посилити напруження у відносинах між США та Кубою.