Стрілець у Києві називав себе російським генералом та записував свої дії
У телефоні чоловіка, який 18 квітня відкрив вогонь по людях у Голосіївському районі Києва, правоохоронці знайшли відео та аудіозаписи його дій. За словами голови Національної поліції України Івана Вигівського, на одному з відео він ходив під’їздом багатоквартирного будинку та називав себе «російським генералом».
«Коли ми подивилися певні файли в його телефоні, він постійно знімав себе, де він стріляв. Інколи ходив по під’їзду і називав себе генералом російської армії», — зазначив Вигівський. У поліції вважають, що знайдені записи можуть свідчити про порушення психічного характеру у нападника.
Слідство також встановило, що чоловік тривалий час мав конфлікт із сусідом через побутові питання, зокрема щодо встановлення замків. За словами Вигівського, він гостро реагував на будь-які прояви неповаги та ображався, коли, на його думку, до нього ставилися зневажливо.
18 квітня 58-річний чоловік відкрив стрілянину по людях, після чого забарикадувався у супермаркеті та взяв заручників. Унаслідок нападу загинули семеро людей. Під час спецоперації нападника ліквідували.
Двоє працівників патрульної поліції отримали підозру через бездіяльність під час збройного нападу в Києві. Керівник Департаменту патрульної поліції Євгеній Жуков подав рапорт про відставку. Патрульну поліцію після подій у Києві тимчасово очолить Олександр Фацевич.
Раніше ThePublic проаналізував, як розвивалась патрульна поліція та чому реформа, яка починалася з високим кредитом довіри, опинилася в епіцентрі найгучнішого скандалу за весь час свого існування.