Трамп допускає виведення американських військ з Італії та Іспанії
30 квітня у Вашингтоні Дональд Трамп відповів "ймовірно" на запитання, чи розглядає він можливість виведення американських військ з Італії та Іспанії. Це сталося через день після заяви про те, що адміністрація вивчає скорочення чисельності військових у Німеччині.
Президент різко критикував союзників по НАТО за те, що вони не направили свої військово морські сили для допомоги у відкритті Ормузької протоки, яка була закрита для судноплавства після початку 28 лютого повітряної війни США та Ізраїлю проти Ірану. Він також заявляв, що розглядає можливість виходу Сполучених Штатів з альянсу.
За даними Reuters, внутрішній лист Пентагону містив варіанти дій щодо союзників, які, на думку Вашингтона, не підтримали операції США у війні з Іраном. Серед них розглядалася можливість призупинення участі Іспанії в НАТО.
Раніше у квітні Дональд Трамп вже порушував питання про скорочення військової присутності США в Європі. 29 квітня він заявив, що рішення щодо контингенту в Німеччині буде ухвалене найближчим часом.
Відповідаючи на запитання щодо Італії та Іспанії, Трамп сказав, що не бачить причин відмовлятися від такого кроку. За його словами, Італія "не надала допомоги", а Іспанія діяла "дуже погано".
Минулого місяця президент також погрожував запровадити повне торговельне ембарго проти Іспанії після відмови дозволити використання американських військових баз для операцій, пов’язаних з ударами по Ірану.
Станом на грудень 2025 року у Європі було розміщено понад 68 тисяч американських військовослужбовців. Більше половини з них, близько 36,4 тисячі, перебували у Німеччині.