Суд повернув НАК «Надра України» 20% у спільній діяльності на Сахалінському родовищі
Про це йдеться у рішенні суду, повідомляє НАК «Надра України».
Йдеться про Договір №122 про спільну діяльність від 26 грудня 2003 р. Суд витребував у «Вей Девелопмент» частку, право власності на яку за НАК «Надра України» було встановлено рішенням Господарського суду міста Києва від 9 вересня 2022 р.
Також суд стягнув з «Вей Девелопмент» на користь НАК «Надра України» 63,6 тис. грн судового збору. В іншій частині позову відмовлено. У НАК «Надра України» повідомили, що рішення відкриває шлях до відновлення повноцінної участі компанії у розробці Сахалінського родовища. Водночас це рішення суду першої інстанції, тому воно ще може бути оскаржене.
«Упродовж багатьох років Компанія послідовно відстоює свої права, і прийняте рішення підтверджує обґрунтованість нашої позиції», – зазначив голова правління НАК «Надра України» Віктор Новіков.
За його словами, у разі оскарження рішення компанія продовжить захищати свої права у судах вищих інстанцій. «Ми налаштовані на ефективну реалізацію проєкту на Сахалінському родовищі, що має важливе значення для забезпечення енергетичної стійкості країни», – додав Новіков.
У квітні 2013 р. НАК «Надра України» уклала з ТОВ «Голден Деррік», яке зараз має назву ТОВ «Іст Юроуп Петролеум», договір купівлі-продажу частки у спільній діяльності на Сахалінському родовищі. Водночас покупець не виконав зобов’язання з оплати придбаної частки.
Після цього НАК «Надра України» звернулася до суду для захисту своїх прав. У компанії зазначають, що судовий процес тривав роками, але не приводив до фактичного відновлення її повноцінної участі у спільній діяльності.
Читайте нас в Telegram