“Чорна вівця ЄС”: Фіцо зробив нову заяву у Москві
Про це повідомляє Dennik.N з посиланням на коментар Роберто Фіцо російським журналістам.
“Я — чорна вівця Євросоюзу”
За словами Фіцо, “кілька людей були зацікавлені в цій поїздці”. Словацький прем’єр назвав себе “чорною вівцею” Європейського Союзу через свою позицію щодо Росії.
“В Європейському Союзі завжди є якась чорна вівця. Тож я належу до цієї отари. Я проти однієї обов’язкової думки”, – заявив Фіцо.
Він також наголосив, що виступає за “стандартні відносини” між Словаччиною та Росією та хоче обговорити з Путіним “деякі практичні питання”.
Про повагу до солдатів Червоної армії
Фіцо заявив, що вважає важливим вшанування солдатів Червоної армії, які загинули під час визволення Словаччини.
“Це були десятки тисяч молодих людей”, – сказав Р. Фіцо.
Прем’єр закликав критиків його позиції відвідати меморіал Славін у Братиславі та найбільші військові кладовища Словаччини. За словами Фіцо, він не погоджується зі “спотворенням історичних фактів” і вважає неправильним ігнорувати жертви, які принесли народи колишнього СРСР у боротьбі проти фашизму.
Фіцо згадав про замах і війну в Україні
Під час спілкування з журналістами Фіцо також згадав про замах на нього у 2024 році в Гандлові. Водночас він заявив, що підтримує будь-які ініціативи щодо припинення вогню у війні Росії проти України.
“Діалог — це ключове слово. Ми повинні розмовляти та зустрічатися”, – сказав словацький прем’єр.
Також Фіцо висловив сподівання, що війна між Росією та Україною “наближається до кінця”. Окремо він прокоментував політичну ситуацію в Угорщині, заявивши, що новий уряд має “знайти шлях” до Петера Мад’яра.
Читайте нас у Telegram