Київське море різко обміліло: до затопленого ДОТа вже ходять пішки
Про це повідомляє Telegram-канал “Бучанський інсайдер”.
Київське водосховище різко обміліло через падіння рівня води.
Через це до ДОТа №581 у Лютежі, який зазвичай затоплений, тепер можна підійти пішки і навіть доторкнутися до споруди.
“Цей об’єкт, як частина оборонного укріплення навколо Києва, був побудований ще у 1930-х роках. Під час Другої світової війни споруда мала стратегічне значення і стала місцем боїв за столицю”, – йдеться у повідомленні.
На оприлюднених кадрах видно, що берегом водосховища їздять мотоциклісти та гуляють люди.
Про стрімке обміління Київського моря, а також масову загибель риби повідомляли ще у березні.
Тоді рівень води у Київському водосховищі впав настільки, що вода відійшла від берегів на десятки метрів.
Декан факультету природничих наук Національного університету “Києво-Могилянська академія” Євген Хлобистов в ефірі телеканалу “Апостроф” назвав найбільш імовірною причиною інтенсивний скид води через Київську гідроелектростанцію.
За його словами, це могло бути зроблено для збільшення виробництва електроенергії.
Хлобистов зазначив, що для весняного періоду, коли зазвичай спостерігається повноводдя, таке явище не є природним. Тому інші фактори він вважає менш імовірними.
“Для мене це найбільш імовірна версія, чому це сталося, тому що зараз березень, весна, повноводдя і немає інших причин, щоб так катастрофічно зменшувалося дзеркало води в Київському водосховищі. Під час нашого сьогодні воєнного стану такі підприємства працюють у спеціальному режимі і тому вони мають повне право не давати або давати дуже обмежену інформацію щодо власної функції”, – пояснював він.
Факт обміління зафіксували представники екологічного патруля “Зелена варта” та Київська міська екологічна інспекція.
За інформацією активістів, такі скиди води особливо небезпечні у переднерестовий і нерестовий період.
У цей час риба виходить на мілководдя для розмноження.
Якщо вода різко відступає від берега, нерестилища залишаються на відкритому дні, що може призвести до масової загибелі риби.
Площа Київського водосховища становить 922 квадратних кілометри.
Його створили у 1964-1966 роках у зв’язку з будівництвом Київської ГЕС поблизу Вишгорода.
Водосховище відіграє ключову роль у водопостачанні столиці, регулюванні стоку Дніпра та захисті від повеней.
Як повідомляв ThePublic, у порту Чорноморська після обстрілу зафіксували розлив соняшникової олії
Читайте нас в Telegram