На Київщині викрили незаконний видобуток підземних вод на понад 257 мільйонів гривень
Правоохоронці Київщини викрили дві схеми незаконного видобутку підземних вод, унаслідок яких державі завдано збитків на понад 257 мільйонів гривень.
Слідство встановило, що керівник одного з комунальних підприємств упродовж 2023–2025 років організував незаконний видобуток підземних вод зі свердловини у Броварському районі. Надалі корисні копалини постачали споживачам через систему водопостачання.
За даними правоохоронців, обсяг незаконно видобутої води перевищив 70 тисяч кубометрів. Унаслідок цього державі завдано збитків на майже 39,7 мільйона гривень.
Ще одну схему викрили у Фастівському районі. За матеріалами слідства, директор підприємства, знаючи про відсутність спеціального дозволу на користування надрами, організував масштабний видобуток підземних вод.
Для цього було налагоджено роботу промислової свердловини, яка використовувалася для забору, очищення, накопичення та подальшого збуту води. Видобуту воду застосовували у виробничому процесі для виготовлення фасованої продукції, після чого реалізовували у пластиковій тарі.
Незаконний видобуток у Фастівському районі тривав протягом двох років. За даними слідства, від початку 2024 року до кінця 2025 року фігурант забезпечив викачування 11 396 кубічних метрів підземних вод.
Сума збитків у цьому епізоді становить майже 218 мільйонів гривень.
Слідчі Броварського та Фастівського районних управлінь поліції повідомили двом фігурантам про підозру за ч. 3 ст. 240 Кримінального кодексу України за фактом порушення правил охорони або використання надр та незаконного видобування корисних копалин.
Досудове розслідування триває.