За справою про постачання неякісних мін викрили новий епізод — схему з податками
Про це повідомили ДБР та Офіс генпрокурора.
На початку 2026 року правоохоронці заявили про викриття ділків, яким закидають заволодіння майже 3 млрд гривень бюджетних коштів, виділених на закупівлю інженерних боєприпасів для Збройних Сил України, зокрема протипіхотних і протитанкових мін.
Під час подальшого розслідування встановлено ще один епізод — ухилення від сплати податку на додану вартість (ПДВ) під час імпорту компонентів для виготовлення вибухових речовин.
За даними слідства, упродовж 2024–2025 років директор приватного товариства, яке виробляло вибухові пристрої для Сил оборони, організував ввезення в Україну відповідних компонентів із використанням підроблених та недостовірних документів.
Так, до митних органів подавали неправдиві дані про характеристики товару, його призначення та кінцевого споживача. Це, зазначають слідчі, дозволяло безпідставно користуватися податковими пільгами для товарів оборонного призначення та уникати сплати обов’язкових платежів.
Імпортовану вибухову речовину декларували як готовий вибуховий матеріал, хоча фактично вона підлягала оподаткуванню за ставкою 20%. Унаслідок цього державний бюджет недоотримав понад 21,3 млн гривень у вигляді ПДВ, оцінюють правоохоронці.
Директору товариства повідомили про підозру в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах (ч. 3 ст. 212 КК України).
Також підозри за ч. 2 ст. 367 КК України отримали троє посадовців митниці, які, за даними слідства, не забезпечили належного контролю під час митного оформлення продукції та допустили її ввезення без сплати обов’язкових податків.
Нині вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів та відшкодування завданих державі збитків.
Читайте нас в Telegram